whatsapp sohbet yedeği icloud apple Keylogger casus programlar this web page mesaj takip programi facebook iphone Plus iphone yazılım güncelleme ilerlemiyor facebook sevgili takip fiyat listeleri çocuğum nerede telefon konumu tespit etme this web page iphone ekran izleme please click for source check this out sevgili mesaj takip continue reading whatsapp silinen mesajları yükleme yasal read article facebook uygulamasından şifre öğrenme telefon msj takip iphone yazılım güncelleme takıldı konum zaman t60 arama kaydetme
Zaman Yönetimi Ustası Olmak PDF Yazdır E-posta
I. Seminerin Hedefi

- Zaman kavramını değerlendirmek ve tartışmak

- Günlük yaşamda ve iş yaşamında zaman tuzaklarını değerlendirmek

- Yaşam tarzı, felsefe ve yaklaşım olarak zaman yönetiminde başarılı olabilmek için önemli özellikleri ve unsurları paylaşmak

- Yapılacak canlandırma ve uygulamalarla bireysel olarak geliştirilebilecek alanların katılımcılar tarafından tanınmasını sağlamak,

- Katılımcıların seminer konusunda kendilerini geliştirebilmeleri için gerekli yayın, referans ve araçları sunmaktır.

II. Seminerin Felsefesi

En değerli kaynağımız zaman. Çünkü o yaşamımızı belirliyor. Algılanabilir tanımlı dilimler içinde geri gelmemecesine geçip gidiyor.

Zamanı çeşitli şekillerde kullanırız. Çalışırız, dinleniriz, eğleniriz, ciddi ve önemli işlerle uğraşırız, sıradan ve boş işlerle uğraşırız. Amaçlarımız farklıdır farkında olmasak da. Kimi zaman sahip olduklarımızı korumak için zaman harcarız. Kimi zaman da yeni bir şey geliştirmek için.

Gittikçe karmaşıklaşan yapılar, süreçler ve ilişkiler ağı içinde “zamanı etkili olarak yönetmek” yaşamsal derecede önemli bir özellik. Zamanı etkili olarak yönetebilen kişiler, başarılı ve iyi bir hayat yaşarlar. Peki ama zamanı nasıl yöneteceğiz ?
Bu konuda sihirli bir formül var. Duyulduğunda çok basit ve sıradan gelebilir; “
Öncelikleri belirleyin, sonra bu doğrultuda örgütlenip harekete geçin

Zamanın gereğinden fazla verimli bir şekilde programlanması ve denetlenmesi genellikle ana amaca zarar verebilir ve yaşamı tatsızlaştırabilir. Oysa, verimlilik üzerine odaklanınca anlamlı bazı ilişkiler geliştirilemez olabilir, insanca gereksinimler karşılanamayabilir.

Bu durum, yeni bir eğilimi ve kavramı güçlendiriyor. Önemli olan zamanı değil, kendimizi yönetebilmektir. Dolayısıyla, beklentiler bakımından odak noktası olarak zamanı değil, ilişkileri koruyup geliştirmeyi ve sonuçlara erişmeyi hedeflemektedir.

Bu seminer, zaman yönetimi kavramını uygulama odaklı yapısıyla ilginç olaylar, örneklemeler ve benzetmelerle birlikte irdeliyor.III. Programın İçeriği

• Hız ve Zaman kavramı, zaman saygısı ve zaman kültürü

• Zaman öğüten tuzaklar

• Telefon, bilgisayar, muhabbet, toplantılar, formaliteler, trafik..vb

• Planlama ve önceliklendirme; Önemli işler, Acil işler

• Planlama araçları

• Düzenli ve tertipli olmak

• Bilgiyi yöneten zamanı da yönetir.

• Hedeflere göre zaman ve yaşam yönetimi

IV. Eğitim Yöntemi

Eğitim sırasında çeşitli uygulama ve grup çalışmalarıyla yoğun tempolu bir program izlenir.

Özellikle zaman yönetimi unsurlarının önemi ve etkisinin çeşitli uygulamalarla katılımcılar tarafından tanınması sağlanır. Örnek uygulamalar ve canlandırmalarda video çekimleri yapılır.


• Teorik bilgiler

• Canlı ve gerçek öyküler,

• Alıntılar, anılar, özdeyişler,

• Video Ve film sunumları

• Araştırma sonuçları ve istatistiksel bilgiler’ uygun ve canlı bir akış ve içerikle sunulacaktır.

Katılımcılara “Eğitime Katılım Sertifikası” verilecektir.

V. Süre

1 günlük bir program olarak tasarlanmıştır.

VI. Katılımcılar

Her seviyede yöneticiler, Zaman yönetimi kavramını yaygınlaştırmak amacıyla her seviyede bütün personel - Eğitim verimi ve etkililiği için en fazla 15 katılımcı öngörülmüştür.

 

ISO Sistem

Eğitim
Sample image

Eğitim listemizde olmayan eğitim taleplerinizi email veya telefon ile bize iletiniz.

GözetimSample image

Bağımsız ve tarafsız gözetim, denetim ve raporlama hizmetlerimiz ticarette alıcı ve satıcılara büyük fayda ve kolaylıklar sağlamaktadır.

DanışmaSample image

Tüm hizmetlerimiz için ücretsiz bilgi alma, ücretsiz teklif hazırlama hizmetimizden yararlanınız.